Jaké bylo manager expo 2011?

V termínu od 6. 10. do 8. 10. 2011 proběhla akce Manager Expo ve slovenském Senci. Hlavními tématy byly dva ne úplně související obory: Social media marketing a Time management. Mě zajímal především time management a právě tuto část bych vám rád stručně přiblížil.

Manager Expo

Pro mě akce začala v pátek ráno a to přednáškami. Program byl vhodně sestaven od seznamovacích a teoretických přednášek v pátek po hlubší témata přesahující Time management v sobotu. Každá z přednášek byla zajímavá. Bez výjimky. Především se mi líbilo, že kromě suché teorie každý přidal osobní zkušenost nebo osobní příběh. Zmíním pár přednášek, které mě něčím překvapily:

Pavel Miksa - ZTD a vlastní systém

Pavel říkal, že to bylo jeho první veřejné vystoupení, ale obsah i projev měli velkou energii a přidanou hodnotu osobní zkušenosti. Tématem byla jeho cesta k osvojení návyků z metody Zen to done a jak mu zavedení všech návyků změnilo život. Také mluvil o tom co a jak si ohnul pro své potřeby. Odkaz na záznam z přednášky.

Dominik Formánek - Jistou cestou k bohatství

Opět přednáška s osobním příběhem, který byl smutný, veselý, poutavý a inspirativní zároveň. Zazněly v ní pojmy jako vděčnost, osobní vize a nutnost akce.

Tomáš Hajzler - Partnerské vztahy

Asi všichni čekali, že Tomáš Hajzler bude povídat o svobodě v práci. Tomáš nakonec zvolil téma partnerských vztahů a partnerské komunikace. Přednáška měla rychlé tempo, byla zábavná a především v ní zaznělo hned několik tipů jak zlepšit partnerskou komunikaci. Tomáši díky, vyzkouším v praxi! Odkaz na záznam z přednášky.

Peter Lorenz - Rozvoj osobní síly

Původem Slovák, přes 20 let žije a pracuje v Anglii jako kouč osobního rozvoje. Nepatří tedy u nás k známějším osobám. O to víc byla jeho přednáška překvapením. Mluvit slovensky mu dělalo trochu problémy, ale síle poselství o přístupu k životu jako mentální hře to neubralo. Přednáška mě vysála a nabila zároveň. Byla to příjemná tečka za konferencí.

Profesionální prezentace Petra Máry o “vyšších letových hladinách GTD” ( odkaz na záznam z přednášky) nebo pěkně zpracované téma papírových a elektronických nástrojů pro GTD Lukáše Gregora (odkaz na záznam z přednášky) musím taky zmínit.

Kdo se na konferenci nedostal, se může těšit na záznamy z přednášek, které pořadatelé snad brzo zveřejní. Sám se na to těším - některé speakery si poslechnu ještě jednou.

Konference je hlavně o potkávání lidí a já měl možnost poznat naživo a podebatovat s Pavlem Říhou, Pavlem Miksou, Lukášem Gregorem a dalšími lidmi. Pár vět jsem prohodil i s Dominikem Formánkem nebo Petrem Márou.

Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům a přednášejícím za tuto unikátní akci. Odnesl jsem si z ní mnoho zajímavých myšlenek a podnětů a měl jsem šanci se potkat a promluvit si se super lidmi. Organizace celé akce šlapala na jedničku a prostředí Hotelu Senec byla dobrá volba. Také díky  za pěkný dárek v podobě knihy Svoboda v práci.

Ještě jednou tedy díky všem. Ostatním musím doporučit účast na příštím ročníku. Držím palce, ať se povede udržet vysoko nasazenou laťku!