Jak jednoduše ušetřit čas a peníze na expedici pro e-shopy

Podle odhadů funguje v České republice kolem 37 tisíc e-shopů. To je na desetimilionový trh obrovské číslo. Není proto divu, že prakticky ve všech segmentech se odehrává tvrdý konkurenční boj, který tlačí marže dolů. Klesající zisky pak nutí provozovatele obchodů snižovat náklady, především ty provozní. Oblíbeným způsobem úspor se v poslední době stává automatizace procesu expedice. Co to obnáší a jaké jsou možnosti?

Ruční expedice je zdlouhavá a zbytečně drahá

Expedici objednávek ještě stále vyřizuje mnoho prodejců manuálně. Většina e-shopů dnes nabízí doručení několika dopravci a každý dopravce má vlastní rozhraní pro správu objednávek. Pracovníci expedice tak musejí přepínat mezi několika systémy a administrací e-shopu, navíc veškerou agendu odbavují ručně, což dává prostor k chybám z nepozornosti.

Přínos automatizace je ve zrychlení celého procesu a v odstranění chyb, což v důsledku vede k celkovým úsporám. Jak přesně automatizace funguje?

Jedno rozhraní pro všechny dopravce

Všechny automatizační služby fungují na stejném principu: místo speciálního rozhraní pro každého dopravce (tedy pokaždé jiný účet a jiné rozložení prvků rozhraní) spravují pracovníci expedice veškeré zásilky z jednoho společného systému, který eviduje všechny zásilky bez rozdílu dopravce.

Díky napojení systémů dopravců přes API můžete z jednoho místa řídit celý proces expedice: exportovat objednávky z e-shopu, přihlásit se do systému dopravce, objednat dopravu, hromadně vytisknout štítky a odeslat denní podání přepravci.

E-shop se zahradní technikou Penzo.cz například uvádí, že díky automatizaci snížil časovou náročnost expedice o 60 %, přitom odešle o 30–50 balíků denně víc a to navzdory snížení počtu pracovníků z pěti na dva. Navíc balíky odesílá ještě v den objednávky a chybovost klesla na nulu.

„Skladníci si vytisknou přes čárový kód na faktuře etiketu, hned ji lepí a balík zakládají do boxu dle přepravy. Administrátor se už nemusí zabývat exportem kontaktních adres do systémů přepravců a následně tiskem štítků,“ pochválil změnu k lepšímu jednatel e-shopu Jan Lukáč.

Jaká je v Česku nabídka?

Překvapivě pestrá, ale opravdu promyšlené služby jsou k dispozici pouze tři: Balíkonoš.cz, Balíkomat.cz a nově také Delibarry. Jednotlivé služby se liší pouze v detailech, proto se zaměřím na posledně jmenovaného nováčka, který nabízí v zásadě to nejlepší z obou starších služeb.

Delibarry.com: Sebevědomý nováček na trhu

Delibarry

Český startup, který loni zahájil provoz službou pro jednotlivce, nyní spouští platformu pro malé a střední e-shopy. Aplikace pro správu zásilek je přehledná a dobře se s ní pracuje, její užívání je navíc zdarma. Samozřejmostí je sledování zásilek (Track&Trace) a možnost snadného propojení s oblíbenými e-shopovými systémy jak pomocí modulů, tak přes API.

Intuitivní ovládání v Delibarry aplikaci

Delibarry se intuitivně ovládá

Cena přepravy se řídí ceníkem Delibarry, ale není to takový hendikep, jak by se mohlo zdát. Levná přeprava je jádrem jejich know-how, takže i základní cena je nižší, než bývá obvyklé. K tomu navíc nabízejí slevy, které rostou automaticky podle měsíčního obratu: od 2.000 Kč měsíčně činí sleva 10 % a postupně se může vyšplhat až k 80 %.

Spolu se slevou také přibývají benefity – při obratu nad 10.000 Kč měsíčně má klient nárok na vlastní svozové místo a zrychlené vyplácení dobírek, od 20.000 Kč má pak k dispozici prémiovou zákaznickou podporu.

S největším tahákem ale Delibarry teprve přijdou. V září plánují spustit fullfilment, čímž získají oproti konkurenci navrch, protože ta jej zatím nenabízí.

Co to je fullfilment? Jednoduše řečeno sklad, ve kterém vám za poplatek naskladní, uschovají a vyexpedují k zákazníkům vaše zboží. Vy tak nemusíte řešit nic víc než pravidelný poplatek.

Více informací na www.delibarry.com/cz/pro-firmy

Úspora s přidanou hodnotou

Ať už zvolíte jakoukoliv službu, uděláte dobře. Zavedení automatizace nejen snižuje provozní náklady, ale díky urychlení celého procesu vytváří konkurenční výhodu – rychlejší doručení. A to se v době, kdy se e-shopy přetahují prakticky o každého zákazníka, hodí víc než kdy jindy.